Znakowanie półek i regałów

Oznakowanie magazynu, a konkretnie znakowanie regałów i półek, wydaje się być najprostszym sposobem oznakowania adresów lokalizacji. Ze względu na prawidłowy odczyt należy pamiętać, aby kody kreskowe nie były umieszczone blisko obok siebie na jednej belce. W przypadku regałów wysokiego składowania, gdzie ilość poziomów a zatem i  kodów jest znaczna, często jest to niemożliwe.

Prezentujemy rozwiązania zapewniające bezpieczny oraz ergonomiczny odczyt etykiet lokalizacyjnych: skośne kody nadrukowane na etykietach.

Etykiety z ukośnymi kodami kreskowymi eliminują ryzyko błędnego odczytu, pozwalają na naturalne ułożenie ręki z terminalem/skanerem w trakcie pracy, a także w czytelny i estetyczny sposób podpowiadają którego piętra dotyczy adres. Etykiety takie najczęściej wykonuje się jako samoprzylepne naklejki, jednak istnieje również możliwość wykonania inne podłoża, na przykład magnetycznego, które z jednej strony jest proste i szybkie w montażu, ale z drugiej nie jest na trwałe przymocowane do belki regałowej. W przypadku reorganizacji pracy na magazynie można etykiety przenieść w inne miejsce.

Zastosowanie kolorów oraz odpowiednich wizualizacji również pomaga w czytelnym odbiorze i szybkiej pracy na magazynie. Skośne kody nadrukowane na etykiecie zapewniają nie tylko bezbłędny odczyt, ale również estetycznie wyglądają!


Czasem z różnych powodów zastosowanie zbiorczych etykiet lokalizacyjnych na belce nie jest możliwe, wówczas sugerujemy wykorzystanie pionowych tabliczek zbiorczych, przymocowanych do nogi regału.

+48 18 44 00 223
+48 18 44 00 220
info@znakowaniemagazynu.pl