Znakowanie pól odkładczych

Znakowanie magazynu, gdzie składuje się palety blokowo w stosach i rzędach (bez regałów), zwykle sprawia więcej kłopotów niż klasyczne znakowanie regałów.

Można rozważyć zastosowanie specjalnych, laminowanych etykiet podłogowych, która posłużą do oznakowania adresów lokalizacji, jednak należy pamiętać, że intensywny ruch wózków widłowych szybko zniszczy takie etykiety, narażając firmę na niepotrzebne przestoje i koszty z tym związane. Samoprzylepne etykiety podłogowe mimo, że są szybkie i łatwe w montażu, mogą być przyczyną problemów w przyszłości. Takie etykiety powinny być stosowane tylko w przypadku lekkiego ruchu pieszego lub kołowego, na przykład przy użyciu małych, ręcznych wózków paletowych.

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku oznakowania pól odkładczych dla palet wolno stojących jest zastosowanie etykiet podwieszanych, umożliwiających odczyt etykiet z odległości do 12 metrów. Sposób zawieszania i odległość odczytu jest dobierany każdorazowo do specyfiki pracy danego magazynu, uwzględniając posiadany przez Klienta sprzęt, system informatyczny czy sposób kodowania. Specjalny materiał pozwala na stosowanie tablic i etykiet również w niesprzyjających warunkach takich jak magazyny głębokiego mrożenia lub place na wolnym powietrzu. Raz zamontowane etykiety będące poza zasięgiem pracy operacyjnej wózka, posłużą przez wiele lat.

Folia refleksyjna.
Pozwala na odczyt etykiety z 12 metrów Folia refleksyjna. Pozwala na odczyt etykiety z 12 metrów
Tablice podwieszane pod sufitem. Tablice podwieszane pod sufitem.
+48 18 44 00 223
+48 18 44 00 220
info@znakowaniemagazynu.pl